QA Engineer (BI/DWH)

2022-05-06-Budapest-IT
Jelentős méretű IT projekteket (állami és versenyszférából érkező) szállító partnerünk számára keresünk QA Engineer (BI/DWH) pozícióba szakembereket. Hazai jelenlét mellett komoly fókusz van a nemzetközi porondon is.
A cég sok éves múlttal rendelkezik, büszkék arra, hogy rövid határidőre sikerült leszállítaniuk robosztus rendszereiket.
A fejlesztők scrum csapatokban dolgoznak, így hasznos, ha van ilyen irányú ismereted, tapasztalatod.
Főbb szakmai feladatok:

Az agilis adattárház fejlesztési folyamatok támogatása szoftvertesztelő mérnökként
Tesztelés megtervezése, végrehajtása; a tesztvégrehajtás felügyelete
ETL tesztelési módszertanok megismerése, honosítása
Riportok tesztelése tartalmilag és formailag
Automata tesztek írása és karbantartása
Tesztjelentések, tesztjegyzőkönyvek elkészítése

Projekthez kapcsolódó feladatok:

Termék kockázatok felismerése, figyelembevétele
Termék, és projekt kockázatok jelzése a menedzsment felé
Üzleti igények, user story-k megértése, elemzése tesztelői szempontból
Javaslattétel user story-k pontosítására, további user story-k megfogalmazására
Folyamatos párbeszéd a csapattal, és a product owner-ekkel

Szakmai elvárások:

Magas szintű SQL ismeret
Adattárház alapismeretek
ETL/ELT folyamatok tesztelésében szerzett tapasztalat
BI és reporting tesztelésben szerzett releváns tapasztalat
Tesztelési alapismeretek, tesztesetírási tapasztalat
Hibakezelő rendszer használata (pl. Jira, Bugzilla, Spira, HP QC, stb.)
Excel magas szintű ismerete
Szakmai angol nyelv alap szintű ismerete szóban és írásban

Előnyt jelent

Felsőfokú végzettség műszaki területen
Adattárház automatizáló eszköz vagy keretrendszer ismerete (pl. WhereScape)
Data Vault módszertan ismerete
OLAP ismeretek
BI/Reporting eszközök ismerete (pl. Tableau, PowerBI)
ISTQB
Jira, Confluence, Bitbucket
Programozási alapismeretek (pl. Python, PL/SQL , Java)
Automata tesztelésben szerzett tapasztalat
Verziókezelő ismerete (pl. Git vagy SVN ismeret)
noSQL ismeret (MongoDB, Redis, InfluxDB)
Continuous Integration eszközök ismerete (pl. Jenkins)

Amit kínálunk:

Változatos hazai és nemzetközi projektek a legmodernebb technológiákra alapozva (Enterprise környezet)
Üzletileg kritikus, magas rendelkezésre állású IT rendszerek fejlesztése (és üzemeltetése)
Komplex, felelősségteljes munka a rendszerek fejlesztésében
Szakmai képzéseken, konferenciákon való részvételi lehetőség
Stabil vállalat, fiatalos munkahely
Dinamikus, szakmailag tapasztalt, széles látókörű kollégák, csapat, vezetőség
Jól megközelíthető, felszerelt modern iroda
Versenyképes bérezés

KAPCSOLAT

Cím: 1134 Budapest, Dévai utca 19. VIII/811

Mobil: +3670 399 9557

+3630 4450677
(English speaking contact)