Devops mérnök (VB-11938)

2024-04-22-Budapest-IT
Digitális tranzakciókra szakosodott tanácsadó partnerünk számára keresünk Devops mérnök pozícióba szakembert.
A munkakör célja:
Az informatikai fejlesztés és üzemeltetés hatékony összehangolása és automatizálása, annak érdekében, hogy a szoftverfejlesztés gyorsabb és folyamatos legyen, és a kész alkalmazások könnyebben és biztonságosabban kerüljenek bevezetésre. Ennek érdekében a DevOps mérnök felelős a fejlesztési folyamatok automatizálásáért, a CI/CD pipeline-ok kialakításáért és fenntartásáért, valamint a rendszerüzemeltetési folyamatok hatékonyabbá és megbízhatóbbá tételéért. A cél az, hogy az informatikai fejlesztés és üzemeltetés szorosabb integrációjával és az automatizáció fokozott alkalmazásával gyorsabb és stabilabb szoftverkiadások valósuljanak meg, ami hozzájárul a vállalati innovációhoz és versenyképességhez.

Feladatok:
•Rendszerfejlesztés és automatizálás:
•Fejleszti és karbantartja a vállalati szoftverek és alkalmazások infrastruktúráját és hálózatát.
•Automatizálja a fejlesztési, tesztelési és implementációs folyamatokat a gyorsabb kiadások és jobb minőség érdekében.
•Konfigurálja és kezeli az eszközöket és platformokat,
•Continuous Integration/Continuous Deployment (CI/CD):
•Kialakítja és karbantartja a CI/CD pipeline-okat a kód minőségének ellenőrzésére és a folyamatos szoftverkiadásokra.
•Monitorozza és optimalizálja az automatizált fejlesztési folyamatok teljesítményét és hatékonyságát.
•Rendszerfelügyelet és hibaelhárítás:
•Felügyeli és monitorozza a vállalati infrastruktúrát, beleértve a szervereket, adatbázisokat és hálózati eszközöket.
•Gyorsan reagál a hibákra és problémákra, és biztosítja azok gyors és hatékony megoldását.
•Együttműködés és kommunikáció:
•Együttműködik a fejlesztőkkel, operációs csapatokkal és egyéb érintett felekkel a projektek sikeres végrehajtása érdekében.
•Hatékony kommunikáció biztosítása a csapatok között, valamint a dokumentáció vezetése a folyamatokról és döntésekről.

A munkakör betöltésének feltételei:
•Legalább középfokú végzettség az informatika vagy számítástechnika területén
•Széleskörű ismeretek a szoftverfejlesztési és elsősorban rendszerüzemeltetési folyamatokban
•Tapasztalat a CI/CD pipeline-ok kialakításában és kezelésében
•Rugalmasság és képesség a változó igényekhez való alkalmazkodásra
•Tapasztalat a konténerizációs technológiákban (Docker, Kubernetes)

KAPCSOLAT

Cím: 1134 Budapest, Dévai utca 19. VIII/811

E-mail cím: office[kukac]jobsgarden.hu

Mobil: +36 70 399 9557

+36 70 668 1682
(English speaking contact)