Pénzügyi és Számviteli Osztályvezető - Főkönyvelő (SZJ-9091)

2019-01-02-Kecskemét-Könyvelés/Pénzügy
Ügyfelünk egy multinacionális, világviszonylatban is vezető pozícióval rendelkező gépjármű iparra specializálódott cégcsoport magyarországi leányvállalata. Kecskeméti központjukba keresünk Pénzügyi és Számviteli Osztályvezető munkakörbe munkatársat.
Feladatok:

– A vállalat anyagi folyamatait kísérő értékfolyamatok fejlesztési, javítási intézkedési terveinek kidolgozása, a végrehajtás felügyelete, irányítása, rendszeres jelentés.
– A szabályozások figyelemmel kísérése, módosítási javaslatok kidolgozása.
– Negyedéves IC egyeztetések ellenőrzése.
– IC speciális pénzügyi műveletek elvégzése – um.: hedging, heti cash-flow, cash-pool, IC ÁFA, stb.
– Pénzügyi terület külső-belső jogszabályoknak megfelelő irattározásának irányítása.
– Intercompany Transzferár dokumentáció
– A vállalati pénzügy-kontrolling rendszerek fejlesztése és bővítése kapcsán felállított helyi és nemzetközi team-ekben való részvétel, értékfolyamatok szakmai képviselete a projektekben.
– A vállalati számviteli rend kialakítása, működtetetése és karbantartása, a magyar jogszabályi előírások, ill. a külföldi tulajdonos, valamint az ügyvezető követelményei szerint.
– A vállalat pénzügyi folyamatainak alakítása, szervezése és karbantartása a likviditás és a diszponibilitás érdekében.
– A külső szervezetek felé határidőre történő teljeskörű, a jogszabályoknak megfelelő adatszolgáltatás biztosítása. (KSH, IKM, NAV, TB, stb.)
– A számviteli-gazdálkodási rend vállalaton belül minden területen történő érvényesítése, valamint a vállalat bankszámláinak, házi pénztárának kezeltetése.
– A vállalat pénzügyi követeléseinek, tartozásainak határidőre történő behajtása, kifizetése.
– Készletek nyilvántartási rendje és elszámolása, vevő és szállító folyószámla egyeztetések.
– Adókötelezettségek teljesítésével összefüggő feladatok irányítása, statisztikai adatszolgáltatás.
– A mérleg és kiegészítő mellékletei elkészítése, valamint auditáltatása, a jogszabályok és a határidők betartása.
– Vállalati biztosítások menedzselése, nyilvántartása, lízingszerződések intézése.
– Cégnyilvántartással kapcsolatos feladatok végrehajtása.

Szakmai Kompetenciák:

– Számviteli, adózási ismeret
– Kontrolling tapasztalat
– Magas szintű SAP FI/CO gyakorlat
– Tapasztalat IFRS gyakorlati alkalmazásában
– Kiváló MS Office ismeretek (PPT, Excel, Access)
– Megbízható angolnyelvtudás szóban és írásban
– Treasury tapasztalat

Személyes Kompetenciák:

– Jó kommunikációs készség
– Nagyfokú önállóság
– Vezetési készség
– Teammunkában való együttműködési készség
– Kiváló elemzőkészség
– Projektszemlélet, folyamatorientált gondolkodás

Lokáció: Kecskemét

Telefonszám: +36-1-439-2940

Fax: +36-1-439-29-63

Viber / Whatsapp elérés: 06-70-684-00-30