Safeguarding Officer (TV-9088)

2019-02-20-Budapest-Adminisztráció/Back office
Partnerünk, a bankszektor jelentős képviselője megbízásából keresünk tapasztalt jelölteket a következő pozícióba: Safeguarding Officer
Feladatok:
– A befektetési szolgáltatási, a treasury, valamint a kapcsolódó témakörökre vonatkozó jogszabályok (magyar, EU-s) és belső szabályzatok naprakész, készségszintű ismeretének fenntartása;
– A Csoporttag által az ügyfelek pénzeszközei és pénzügyi eszközei kezelésével megbízott letétkezelő partnerek áttekintése, ismertetése.
Továbbá a letétkezelő partnerekkel kapcsolatos, a vizsgált negyedévben bekövetkezett, a Bszt. 57-60. §-aiban meghatározott feltételeket érintő negatív körülmény értékelése, különösen:
o Az ügyfelek tulajdonát képező, az ügyfeleket megillető eszközöknek az ügyfél rendelkezése alapján történő használatához fűződő kötelezettség ellenőrzése, pl. tranzakció szintű bizonylati vizsgálat révén (Bszt. 57. § (1)-(2) bekezdés, Bszt. 58. § (1)-(2) bekezdés).
o Folyamatok, feladatok – rendszerességének – ellenőrzése, különös tekintettel a nyilvántartási rendszer(ek) és a kivonatok közötti eltérések alátámasztott feldolgozásának ellenőrzése (Bszt. 57. § (5) bekezdés).
o Az ügyfelek tulajdonát képező eszközök letéti őrzésével megbízott partnereket érintően új szerződéskötések esetén a partnerminősítések meglétének, illetve éves rendszerességgel valamennyi partner esetében a partnerminősítés felülvizsgálata dokumentált, kérdőívekkel alátámasztott elvégzésének ellenőrzése (Bszt. 59. § (1) bekezdés). A napi 30C jelű adatszolgáltatás (Értékpapír fedezettség részletezése) előírásszerű teljesítésének értékelése.Belső ellenőri jelentések magas színvonalú elkészítése
o A pénz- és értékpapír fedezettség vizsgálatára kiválasztott értéknap(ok) tekintetében megbízói és saját pénzeszközök, illetve pénzügyi eszközök a Csoporttag nyilvántartási rendszerében kimutatott állománya rendelkezésre állt-e a letétkezelő felek által vezetett számláin.
– Kimutatások, elemzések készítése;
– A kapcsolódó adminisztratív teendők elvégzése.

Elvárások:

– Felsőfokú szakirányú végzettség
– Lényeglátás, az összefüggések felismerése, komplex gondolkodásmód
– Eredményorientáltság, megoldás fókuszú probléma- és konfliktuskezelés
– Középfokú angol nyelvtudás
– Magas szintű számítástechnikai ismeretek (Word, Excel)

Előny:

– Clavis, Inforex rendszerek ismerete
– befektetési szolgáltatási tevékenység (back office/front office/) vagy a befektetési szolgáltatási tevékenységhez kapcsolódó kockázatkezelési területeken szerzett 1-2 éves tapasztalat
– CFA diploma, CIIA diploma, CEFA-EFFAS befektetés elemzői diploma, tőzsdei szakvizsga vagy értékpapír jogi vizsga megléte

Amit kínálunk:

– szakmai fejlődési lehetőség
– fiatalos, dinamikus csapat
– átalakulás előtt álló szervezetben komplex, önálló feladatok;

Telefonszám: +36-1-439-2940

Fax: +36-1-439-29-63

Viber / Whatsapp elérés: 06-70-684-00-30