Befektetési Szolgáltatások Belső Ellenőr (TV-9089)

2019-01-21-Budapest-Adminisztráció/Back office
Partnerünk, a bankszektor jelentős képviselője megbízásából keresünk tapasztalt jelölteket a következő pozícióba: Jelentéskészítő Munkatárs
Feladatok:
– A befektetési szolgáltatási, a treasury, valamint a kapcsolódó témakörökre vonatkozó jogszabályok (magyar, EU-s) és belső szabályzatok naprakész, készségszintű ismeretének fenntartása;
– Belső ellenőri vizsgálatok megtervezése, előkészítése, vezetése, lefolytatása befektetési szolgáltatási, treasury, partner elszámolási és piaci kockázatok, üzletirányítás és termékmenedzsment, befektetési alapokkal kapcsolatos tevékenységek és azok letétkezelése, kereskedési könyv vezetése, ügyfélkövetelések védelme, stb. témakörökben;
– Belső ellenőri jelentések magas színvonalú elkészítése
– A kockázatok, hiányosságok felismerése, feltárása, értékelése a vizsgált területeken és folyamatokban, javaslatok megfogalmazása a hiányosságok kezelésére és a prevencióra, a javasolt intézkedések nyomon követése;
– A befektetési szolgáltatás, a treasury és a kapcsolódó témakörökre vonatkozó belső szabályzatok véleményezése;
– Kimutatások, elemzések készítése;
– A belső ellenőrzéshez kapcsolódó adminisztratív teendők elvégzése.

Elvárások:

– Felsőfokú szakirányú végzettség;
– Lényeglátás, az összefüggések felismerése, komplex gondolkodásmód;
– Eredményorientáltság, megoldás fókuszú probléma- és konfliktuskezelés;
– Középfokú angol nyelvtudás;
– Magas szintű számítástechnikai ismeretek (Word, Excel).

Előny:

– Befektetési szolgáltatási tevékenység (front office/back office) vagy a befektetési szolgáltatási tevékenységhez kapcsolódó kockázatkezelési területeken szerzett 1-2 éves tapasztalat;
– CFA diploma, CIIA diploma, CEFA-EFFAS befektetés elemzői diploma, tőzsdei szakvizsga vagy értékpapír jogi vizsga megléte.

Amit kínálunk:

– szakmai fejlődési lehetőség
– fiatalos, dinamikus csapat
– átalakulás előtt álló szervezetben komplex, önálló feladatok;

Telefonszám: +36-1-439-2940

Fax: +36-1-439-29-63

Viber / Whatsapp elérés: 06-70-684-00-30