Kockázati Modellezési Szakértő (SZJ-9073)

2019-02-15-Budapest-Egyéb
Partnerünk, a bankszektor jelentős képviselője megbízásából keresünk munkatársat a következő pozícióba: Kockázati Modellezési Szakértő
Feladatok:

– Fejlett tőkekövetelmény-számítási módszerekhez (IRB, AMA) kapcsolódó modellek fejlesztése;
– IFRS9-hez szükséges hitelkockázati modellek fejlesztése;
– Aktív részvétel a modellek validációs rendszerének kialakításában;
– Közreműködés a kidolgozott modellek implementációjában, banki informatikai rendszerekbe történő beépítésében;
– A modellek kialakításához szükséges adatmodellek, adatbázisok specifikációja;
– Részvétel a modellek stressz tesztelésének és monitoringjának kialakításában;
– A modellezés szabályzati hátterének kialakítása és a karbantartásában való részvétel.

Elvárások:

– Kockázati modellezési elvek ismerete;
– Programozási gyakorlat;
– Jó elemzőkészség;
– Felsőfokú gazdasági vagy matematikai végzettség.

Előny:

– Statisztikai modellezési gyakorlat;
– Kockázatkezelési ismeretek;
– R vagy SAS programcsalád ismerete.

Amit kínálunk:

– Fejlődési lehetőségek;
– átalakulás előtt álló szervezetben komplex, önálló feladatok;
– nagyfokú önállóság;
– versenyképes kompenzációs csomag.

Telefonszám: +36-1-439-2940

Fax: +36-1-439-29-63

Viber / Whatsapp elérés: 06-70-684-00-30