Vezető adatbázis szakértő (LJ-11381)

2022-11-16-Budapest-IT
Jelentős méretű IT projekteket (állami és versenyszférából érkező) szállító partnerünk számára keresünk Vezető adatbázis szakértő pozícióba szakembereket.
Magunkról:

Működésünk kezdete óta jelentős méretű IT projekteken dolgozunk, főként állami szférából történt megrendelésekre. Büszkék vagyunk a rövid határidőinkre, sikerrel leszállított robosztus, nagy rendelkezésre állású rendszereinkre.
Professzionális csapatunknak, rugalmas megközelítésünknek és komplex megoldásokat gyorsan kidolgozó képességünknek köszönhetően, Magyarország egyik legsikeresebb informatikai vállalatává váltunk.

Feladatok:

• Kollégák szakmai mentorálása, támogatása
• Próbaidő alatti feladatokban támogatás, mentorálás, integrálás
• Szervezet által használt technology stack ismerete
• Szakmai kutatás támogatása, elvégzése, új technológiák, technikák, módszertanok megismerése
• Elért eredmények publikálása, bemutatása
• Line Manager aktív támogatása
• Stratégiai célok és törekvések képviselete a domainen belül, elfogadottság könnyítése
• A szakterület folyamatainak alapos ismerete, betartásának támogatása
• Igény esetén belső oktatás szervezése, levezetése (Line Managerrel előzetesen egyeztetett módon)
• Projektek megalapozása során aktív részvétel
• A felettese által esetenként szóban vagy írásban meghatározott feladatok végrehajtása
• A vezető architekt által kijelölt technológiai irányok betartása (amennyiben értelmezhető és létezik az adott feladathoz)

Szakmai elvárások:

• Felsőfokú informatikai, programozói végzettség, vagy azzal egyenértékű tapasztalat
• Szoftverfejlesztési projektben szerzett több éves programozói tapasztalat
• Többrétegű rendszerek tervezésében, továbbfejlesztésében szerzett tapasztalat
• Adatbázis kezelők magas szintű ismerete (Oracle, Postgres, NoSQL-ek, CloudSQL, egyéb elosztott db-k)
• Adatbázis modellezés, tervezés magas szintű ismerete
• Adatbázis üzemeltetés közép szintű ismerete
• Adatbázis release-elésben szerzett több éves tapasztalat
• Liquibase magas szintű ismerete, best practice-ek ismerete
• Adatbázis IDE-ek széleskörű ismerete
• Java alkalmazásfejlesztés középszintű ismerete
• Optimalizálásban szerzett több éves tapasztalat
• Docker tapasztalat
• UNIX/Linux környezet ismerete
• CI/CD eszközök (pl.: Jenkins), használatában alapszintű ismeret
• Webszolgáltatások működésének ismerete
• Verziókövető rendszerek ismerete (SVN, GIT)
• Cloud, natív irányelvek ismerete
• Szakmai angol olvasási szint

Előnyök

• Alapszintű DBA szakértelem
• Adattárházzal kapcsolatos feladatok ellátása (tervezés, modellezés, ETL/ELT folyamatok kialakítása, reporting)
• DWH rétegeinek, felépítésének ismerete
• Web technológiák ismerete
• Egyéb adatbázisok ismerete (Pl.: MySql, MariaDB, Mongo DB, egyéb NoSql )
• Big Data, BI tapasztalat
• Java fejlesztési tapasztalat – Microservice architektúra ismerete
• Tapasztalat informatikai rendszerek tervezésében 3 +év

Amit kínálunk:

• Változatos hazai és nemzetközi projektek a legmodernebb technológiákra alapozva (Enterprise környezet)
• Üzletileg kritikus, magas rendelkezésre állású IT rendszerek fejlesztése (és üzemeltetése)
• Komplex, felelősségteljes munka a rendszerek fejlesztésében
• Szakmai képzéseken, konferenciákon való részvételi lehetőség
• Jól megközelíthető, felszerelt modern iroda

KAPCSOLAT

Cím: 1134 Budapest, Dévai utca 19. VIII/811

Mobil: +3670 399 9557

+3630 4450677
(English speaking contact)