Fullstack Java Fejlesztő (EK-11112)

2022-05-09-Budapest-Information Technology
Megbízónk egy banki informatika területén működő multinacionális vállalat meglévő csapatának bővítésére keres Fullstack java fejlesztő munkatársat.
A munkakör célja:
– Vállalati szintű adatintegrációs és adatbeviteli megoldások megvalósítása a Big Data technológiák felhasználásával
– Közreműködés egy agilis csapatban, amely elkötelezett a magas minőségű eredmények gyors szállítása iránt az ETL, az adatintegráció és a Big Data eszközcsomag használatával, nemzetközi kollégákkal együtt
– A meglévő adatintegrációs alkalmazások életciklusának támogatása
– A meglévő eszközök/keretrendszerek átalakítása holisztikus “Data-as-a-Service” platformmá

Főbb feladatok:
– Adatbeviteli megoldások fejlesztése, karbantartása és tesztelése “alulról felfelé” a forrástól (pl. legacy / mainframe / near real time) a célpontig (fájlok / interfészek / adatmárkák)
– Change Data Capture folyamatok megvalósítása, amelyek lehetővé teszik a valós idejű adatfolyamok használatát (pl. Kafka).
– DevOps rutinok és eljárások javítása
– Adatfeldolgozó rendszereket és ETL-csatornákat épít a Hadoop ökoszisztémában (Spark, Hive, HBase, Impala, Nifi)
– Hozzájárul az adatkezeléshez az adatvonalak, az adatkatalogizálás és az adatmodellezés lehetővé tétele tekintetében
– Motivált, interdiszciplináris csapatban dolgozik együtt különböző üzleti érdekeltekkel, architektekkel, adatmérnökökkel, rendszermérnökökkel és adattudósokkal mind az üzleti, mind az informatikai területről

Elvárásaink:
– Min 2-3 év Java-fejlesztés vállalati környezetben
– Nagyfokú jártasság a Big Data Hadoop/Spark/Hive/HBase/Impala/Kudu ökoszisztémákban,
pl. Cloudera/Hortonworks
– A legmodernebb adatintegrációs és ETL (pl. Nifi, AirFlow, Talend), valamint adatreplikációs és üzenetközvetítő (pl. Kafka) eszközökben való magas szintű jártasság
– Tapasztalat a CICD (Jenkins, Hudson), IaC és DevOps eszköztárakkal (Ansible, Terraform, Kubernetes)
– Tapasztalat az alkalmazások felhőinfrastruktúra-szolgáltatók használatával történő beállításában
– Kiváló szóbeli és írásbeli kommunikációs készség német és angol nyelven (német nyelvtudás előny)
– Kiváló csapatjátékos, aki képes problémamegoldóan, agilis környezetben dolgozni

Előny:
– FinTech / biztosítási tapasztalat
– Különböző programozási vagy szkriptnyelvek, például SQL (ANSI és dialektusok), Python, R, Perl, Ruby ismerete
– Az adatkezelési és adatkatalogizálási eszközök ismerete (pl. Apache Atlas / Cloudera Navigator)

Ezzel várunk:
– Hosszú távú perspektíva, érdekes, kihívást jelentő és változatos tevékenységek
– Modern folyamateszközök (pl. JIRA, Confluence)
– Folyamatos szakmai képzések (szakmai / személyiségfejlesztő / nyelvi képzés)
– Kisebb, dinamikus és határokon átívelő teamek, agilis módszerekkel
– Budapesti, központi elhelyezkedésű, modern iroda
– Rugalmas munkaidő, heti 4 nap homeoffice
– Cafeteria rendszer egyénileg alakítható elemekkel
– 13. havi fizetés
– Szervezett onboarding, képzésekkel segítjük a könnyebb beilleszkedést belépéskor

KAPCSOLAT

Cím: 1134 Budapest, Dévai utca 19. VIII/811

Mobil: +3670 399 9557

+3630 4450677
(English speaking contact)