Team Lead (10758)

2021-11-22-Budapest-IT/Telekom
Jelentős méretű IT projekteket (állami és versenyszférából érkező) szállító partnerünk számára keresünk Team Lead . Hazai jelenlét mellett komoly fókusz van a nemzetközi porondon is.
A cég sok éves múlttal rendelkezik, büszkék arra, hogy rövid határidőre sikerült leszállítaniuk robosztus rendszereiket.
Scrum csapatokban dolgoznak, így hasznos, ha van ilyen irányú ismereted, tapasztalatod.
Magunkról:

Működésünk kezdete óta jelentős méretű IT projekteken dolgozunk, főként állami szférából történt megrendelésekre. Büszkék vagyunk a rövid határidőinkre, sikerrel leszállított robusztus, nagy rendelkezésre állású rendszereinkre.
Professzionális csapatunknak, rugalmas megközelítésünknek és komplex megoldásokat gyorsan kidolgozó képességünknek köszönhetően Magyarország egyik legsikeresebb informatikai vállalatává váltunk.

Feladatok:

Csapatvezető munkatársat keresünk, aki létesített és/vagy létesítés alatt álló termékfejlesztő csapat vezetéséért vállal felelősséget cégünknél. Új kollégánk szoros együttműködésben dolgozik majd a Team Leadekkel és mátrix szervezetünkben az oldalágú partnereivel, kiemelten a Line Menedzserekkel, akik az egyes szakmai domain területekért felelős vezetők.

Napi feladatai, amelyekben a legfőbb partnerei a csapat tagjai:

felel a termékfejlesztő csapat tagjainak hatékony feladatkiosztásáért
csapat feladataival úgy tervez, hogy a kollégák megfelelő terheltséggel dolgozhassanak mind a termékkel kapcsolatos fejlesztéseken, mind a szakterületi feladatokon, valamint az önképzés lehetőségét is biztosítsa számukra
felelősséget vállal a termékfejlesztő csapat tagjaiért és a leszállításért
erőforráskérdésekben együttműködő, támogató partnere a társterületeknek
az üzleti igények feldolgozása, fejlesztési feladatok tervezése, megvalósítása a termék domain köré szerveződő agilis fejlesztő csapattal
megrendelések határidőre történő leszállítása, ügyfél- és felhasználói-elégedettség mérése, maximalizálása
szervezők, fejlesztők és tesztelők operatív vezetése, szükség esetén szakmai kontroll alkalmazása és szakmai döntéshozatal szoros együttműködésben a Line Menedzserrel, szakértőkkel
csapatösszetétel alakítása és csapatszellem erősítése
termék-, csapatvízió megalkotása és folyamatos fejlesztése
munkafolyamatok kialakítása, fejlesztése és standardizálása
a csapat és a teljes szervezet támogatása
Elvárások:

Az ideális jelölt Igazi Vezető: pozitív, motiváló személyiség, példát mutat, elkötelezett feladat- és problémamegoldó. Asszertívan kommunikál és kezeli a konfliktusokat. Tudását, tapasztalatát szívesen adja át, támogatja, mentorálja kollégáit.

Azonosulni tud szervezeti értékeinkkel, miszerint minden egyes ember értékes, és megérdemli a bizalmat, a tiszteletet és az udvariasságot. Valamint velünk együtt tud hinni abban, hogy az emberek sokkal többet tudnak megvalósítani, ha önmagukon túlmutató célok inspirálják őket.

Kíváncsi, nyitott, empatikus, meg akarja és meg tudja ismerni a csapatát, csapatdinamikai sajátosságokat figyelembe véve tud hatni a kollégáira, ezáltal tudja irányítani a fejlesztéseket. Képes felmérni a jelenlegi helyzetet, a csapat lelki állapotát, a diagnózisból fejlesztési útvonalat tud vázolni, mind csapatban, mind az egyének szintjén.

PM és/vagy Business Analyst tapasztalat
minimum 1 év koordinátori, vagy vezetői tapasztalat
IT felsőfokú végzettség vagy szakirányú tapasztalat
támogató, csapatformáló szemlélet, csapatdinamikai ismeretek, tapasztalatok
agilis ismeretek
proaktív, önálló munkavégzés
személyes önképzésre nyitott, elkötelezett
(a nemzetközi projektünknél az angol nyelv tárgyalóképes ismerete)

Előnyök:

fejlesztői vagy architekti múlt
microservice vagy SOA tapasztalatok
monolitikus rendszerrel tapasztalat
komplex, többrétegű architektúra tervezésében részvétel
15-20 fős fejlesztői vagy szervezői csoport vezetése
agilis csapatok kialakításában, vezetésében tapasztalat
Amit kínálunk:

Nálunk a munkavállalók jól érzik magukat, elkötelezettek, mert:

alkalmazzuk a legújabb technológiákat
olyan eszközökön dolgozhatunk, ami keveseknek adatik meg
saját szervezetünket, munkakörnyezetünket mi alakíthatjuk
folyamatosan növekszünk
nálunk lehet hibázni, fejlődni, tanulni, változni
szervezeti kultúránk nem csak papíron létezik
van múltunk, de még inkább jövőnk, amit mi alakítunk

KAPCSOLAT

Cím: 1134 Budapest, Dévai utca 19. VIII/811

Mobil: +36 70 320 9392, +36 30 445 0677