Adózási szakértő (PE-10003)

2020-09-25-Kecskemét-Könyvelés/Pénzügy
Kiemelt partnerünk megbízásából keresünk új munkatársat Adózási szakértő pozícióba.
Feladatok:

• A külső szervezetek felé határidőre történő teljeskörű, a jogszabályoknak megfelelő adatszolgáltatás biztosítása. (KSH, IKM, NAV, TB, stb.)
• Társasági adóbevallás, szakképzési hozzájárulás elkészítése, egyéb bevallások ellenőrzése (ÁFA, helyi adók, stb.), információk összegyűjtése a társosztályoktól.
• Havi, negyedéves és éves adóbevallások elkészítése.
• A vállalat analitikus könyvelésének felügyelete, hibák kiszűrése, javaslattétel folyamat-jobbításra.
• Analitikus könyvelésen kívüli egyedi tételek – feladás alapján történő – főkönyvi könyvelése.
• Számviteli (érték-) folyamatok figyelemmel kísérése, hibák kiszűrése, javaslattétel folyamat-jobbításra.
• Számviteli rend betartatása, javaslattétel – belső igények, ill. jogszabály változások miatti – módosításra.
• Időszaki és éves zárlatok elkészítése, ill. elkészítésének irányítása, ellenőrzése.
• Jövedelem elszámolással kapcsolatos főkönyvi könyvelés, egyeztetés, ellenőrzés, kapcsolódó adózási feladatok.
• Meghatározott bankkapcsolatok vitele (munkabér átutalás, átutalások aláírása, stb.).
• Adófolyószámlák egyezőségének biztosítása.
• Mérleg előkészítése.
• Az adótörvények folyamatos figyelemmel kísérése.

Szakmai kompetenciák:

• Magas szintű számviteli és adózási ismeret
• Könyvelési gyakorlat
• Statisztikai ismeretek
• Pénzügyi ismeretek
• Gyakorlat integrált vállalatirányítási rendszer használatában
• Kiváló MS Office ismeretek (kiemelten Excel)

Személyes kompetenciák:

• Megbízhatóság
• Jó kommunikációs készség
• Nagyfokú önállóság
• Teammunkában való együttműködési készség
• Elemzőkészség

Előny a munkakör betöltésénél:

• SAP FI/CO gyakorlat
• Angolnyelv tudás
• IFRS könyvelői végzettség, IFRS-ben szerzett tapasztalat
• Adótanácsadói végzettség

Mobil: +36 70 320 9392, +36 30 445 0677