Microsoft Server/Hyper-V szakértő - AD és SQL (TB-9387)

2019-05-17-Budapest-IT/Telekom
Nagy múlttal rendelkező pénzügyi szektorban tevékenykedő partnercégünk Microsoft Server/Hyper-V szakértő pozícióba keres kollégát budapesti irodájába.
Feladatok:

• MS Windows Server/Hyper-V alapú technológiák privát felhőre kialakítása
• MS VMM (Virtual Machine Manager) üzembe helyezése, karbantartása
• MS SCCM (System Center Configuration Manager) üzembe helyezése, karbantartása
• MS SQL serverek üzembe helyezése
• IT támogatás nyújtása nagyvállalati környezetben (Windows Server, clusterek, Hyper-V, VMware)
• MS Active Directory, DNS adminisztrálása, üzemeltetése
• Alkalmazás migrációs feladatok támogatása
• Cloud szolgáltatások fejlesztői és tesztkörnyezetinek támogatása

Elvárások:

• Felsőfokú szakirányú végzettség
• Minimum 3 éves Windows rendszergazdai és Hyper-V tapasztalat
• Általános tudással rendelkezik:
• AD integrált DNS, OU struktúrák, Group policy konfiguráció terén
• Automatizáció (Ansible, PowerShell, stb…) terén
• Konfiguráció, menedzsment, monitoring megoldással szerzett tapasztalat (System Center család termékeivel: SCCM, SCOM, VMM)
• Általános hálózati ismerettel rendelkezik nagyvállalati környezetben
• Patch management és image/template karbantartás
• Műszaki dokumentációban való jártasság, véleményezés és készítés (Rendszertervek, DRP, LDD)
• Jártasság változáskezelésben, ticketing rendszerekben
• Gyártókkal való együttműködés hibakezelésben, javításban
• Software-defined, HCI megoldások ismerete
• Alapszintű hardware management kezelés
• Angol nyelvismeret szakmai szövegek olvasására és megértéséhez

Előnyt jelent:

• Microsoft MCP, MCTS, MCSA, MCSE vizsga megléte
• Szerverhoszting üzemeltetésben szerzett tapasztalat
• Tapasztalat egyéb virtualizációs megoldásokban (VMware)
• Multinacionális környezetben szerzett gyakorlat IT támogatásban, üzemeltetésben
• Szolgáltatás és termék központú attitűd
• Nyitott, rugalmas gondolkodásmód
• MS S2D tapasztalat
• Multi-tenant környezetek elvárásainak ismerete, komplex és rendszerben való gondolkodás
• SQL üzemeltetői ismeretek
• Linux ismeret
• Információ biztonsági ismeretek
• 3-5 év szakmai tapasztalat
• Aktív fórum, szakmai közösség tagság, érdeklődés új technológiák iránt

Telefonszám: +36-1-439-2940

Fax: +36-1-439-29-63

Viber / Whatsapp elérés: 06-70-684-00-30