Data Architect (TB-8437)

2018-04-03-Budapest-IT/Telekom
Pénzügyi szektorban tevékenykedő partnercégünk Data Architect pozícióba keres kollégát budapesti irodájába.
Feladatok:

• Integrált adatmodellek kialakítása és fejlesztése,
• Szakmai támogatás és iránymutatás a projektcsapatok adattervezési érintettsége kapcsán,
• Az adatmodell és adat szótár karbantartása a biztosítói domain keretein belül,
• Szoros együttműködés a DWH csapattal a fejlesztések adattárház érintettségének vizsgálatával kapcsolatban.
• Szoros együttműködés az adatbányász területtel az elemzések elkészítésének támogatására,
• Szoros együttműködés a DBA csapattal az adatmodellek végrehajtásának támogatására,

Elvárások:

• Adatbázis modellezés terén szerzett tapasztalat,
• Átfogó tapasztalat adatmodellező eszközökkel (relációs és a csillag sémamodellezési koncepciók tapasztalatai)
• Az adatmodellezési szabványok és best-practise-ek betartása éa fejlesztése
• Különböző jogalkotási szabályozások és azok adatokra gyakorolt hatásának ismerete, pl. GPDR
• Nagyfokú PL / SQL, SQL ismeret,
• Angol nyelvtudás

Előnyt jelent:

• Big Data, Hadoop ismeretek,
• Új és feltörekvő technológiák ismerete (Streamsets, Attunity),
• A dimenziós modellezés ismerete; a nagy adattárházon szerzett tapasztalat plusz,
• Az iparági standard SDLC, Agile és Waterfall projektmenedzsment módszerek ismerete és megértése,
• Biztosítói domain ismerete

Telefonszám: +36-1-439-2940

Fax: +36-1-439-29-63

Viber / Whatsapp elérés: 06-70-684-00-30