Kockázati Módszerek és ICAAP Osztályvezető (SZJ-8898)

2018-11-08-Budapest-Egyéb
Partnerünk, a bankszektor jelentős képviselője megbízásából keresünk tapasztalt jelöltet a következő pozícióba: Kockázati Módszerek és ICAAP Osztályvezető
Feladatok:

– Hitelintézetek (Integráció) portfólió elemzése és ad-hoc kockázati elemzések készítése
– Tagvállalati és Integrációs kockázati vezetői jelentések készítése, koordinálása
– Nyilvánosságra hozatali anyagok koordinálása
– Kockázati Kontroll Bizottság irányítása
– Közreműködés kockázati adattárházi adatpiacok kialakításában
– Adattárházi és kockázatkezelési IT rendszerek paraméterezése
– Tőketervezés, -monitoring
– Belső tőkekövetelmény számítása, ICAAP folyamat működtetése
– Kockázati stratégia alkotás operatív koordinációja
– ICAAP-BMA vizsgálat koordinálása

Elvárások:

– Felsőfokú pénzügyi végzettség
– Min. 7 éves nagybanki tapasztalat
– Kockázati riporting, kockázati elemzési és adatbányászati tapasztalat
– Banki kockázatkezelési folyamatok átfogó ismerete
– Alapvető banki kockázatkezelési rendszerek ismerete
– Kockázati módszertanok mély ismerete (ügyfél és ügyletminősítés, bírálati, monitoring behajtási módszerek, értékvesztés képzés, kockázati árazás, tőkekövetelmény, stb.)
– Együttműködő, csapatjátékos, pro-aktív, innovatív
– Angol nyelv minimum középfokú ismerete

Előny:

– Vezetői tapasztalat
– Projektvezetési tapasztalat
– Adattárház fejlesztési folyamatban részvétel
– Banki jelentőszolgálati tapasztalat
– Piaci kockázatkezelési, működési kockázatkezelési, fedezetmenedzsment ismeretek
– IT rendszer bevezetési tapasztalat

Amit kínálunk:

– Kockázati adattárház fejlesztési programban kulcsszereplő, munkacsoport vezető
– 2 db 4 fős csapat irányítása
– Hazai Top 4 bankcsoport fejlesztésében részvétel, magas fokú önállóság, önmegvalósítás mellett
– Vezetői tréningek, vezetői karrierút

Telefonszám: +36-1-439-2940

Fax: +36-1-439-29-63

Viber / Whatsapp elérés: 06-70-684-00-30