Senior IT Architect (TN-8785)

2018-09-03-Budapest-IT/Telekom
Banki ügyfelünk részére keresünk tapasztalt szakembert Senior IT Architect munkakörbe. Az IT üzleti elemző szerepe, hogy az IT fejlesztések során kapcsolatot tartson a megrendelő területekkel és tőlük érkezett specifikációk alapján egyeztessen a szállító képviselőivel, illetve specifikációt készítsen a számukra. A munkakör célja, hogy minden fejlesztés megfelelő szaktudás mellett menedzselve legyen és a lehető legoptimálisabb módon kerüljön a kért fejlesztés leszállításra a megrendelő területek számára.
Feladatok

Az IT architektúra jövőkép kialakítása.
IT megoldás architektúrák megtervezése, véleményezése, kontrollja.
Új technológiák felderítése, bevezetése; elavultak nyugdíjazása.
Hatékony integrációs architektúra megtervezése és kialakítása.
A jelen és jövő IT architektúra dokumentáció naprakész dokumentálása.
Javasolt megoldások értékelése IT vonatkozású tenderekben.
Együttműködés a vállalat más területeinek architektjeivel, szakértőivel, és az IT szállítókkal.

Elvárások:

Nagyvállalati, elsősorban pénzintézeti vagy hasonló komplexitású IT architektúra tervezésben szerzett tapasztalat
Rendszertervezési és/vagy alkalmazás-fejlesztési gyakorlat
Modern fejlesztési módszertanok ismerete (SCRUM, TDD, DDD) (3év+)
Modellező nyelvek alapos ismerete (UML, Archimate)
Modern, többrétegű architektúrák tervezésben szerzett tapasztalat
Nagyvállalati IT integrációban szerzett tapasztalat
Java, .Net, scriptnyelvek, SQL ismerete – nagyon széles implementációs palettán
Szakirányú felsőfokú végzettség
Tárgyalóképes angol szakmai nyelvtudás
Jó kommunikációs és befolyásolási készség
Jó előadói készség
Jó konfliktuskezelési- és együttműködési képesség
Analitikus és rendszer szintű gondolkodásmód
Kreativitás

Munkakör betöltése során előnyt jelent:

Elterjedt architektúra-menedzsment módszertanok ismerete (TOGAF, Zachman)
Banki rendszerbevezetésekben szerzett tapasztalat
Üzleti elemzői képességek
Infrastruktúra, ill. alkalmazás-üzemeltetési tapasztalat
Projektvezetői tapasztalat
Cloud alapú technológiák, platformok ismerete
Microservice tervezési tapasztalat

Amit kínálunk:

Versenyképes fizetés.
Kihívásokkal teli és felelősségteljes munka.
Fejlődési és szakmai képzési lehetőségek.
Támogató, barátságos cégkultúra, jó hangulatú csapat.
Karrierlehetőség Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő pénzintézeténél.

Telefonszám: +36-1-439-2940

Fax: +36-1-439-29-63

Viber / Whatsapp elérés: 06-70-684-00-30